logo zso7 w Krakowie, XVII Liceum ogólnokształcące w Krakowie XVII Liceum Ogólnokształcące
im. Młodej Polski
Liceum Sekcja dwujęzyczna Gimnazjum Comenius 2007-2009 Kontakt
o szkole
dyrekcja
nauczyciele
historia szkoły
statut ZSO nr 7
biblioteka
galeria
oferta edukacyjna
rekrutacja
dla nauczycieli
MEN
BIP MEN
Kuratorium Oświaty
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Akty prawne
Dzienniki Ustaw
   
Biuletyn Informacji Publicznej
Europejski Fundusz Strukturalny
  Archiwum aktualności

26.06.2012 r.

DZIEŃ SPORTU 2012 w ZSO NR 7


Tradycją stało się, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego na terenie naszej szkoły odbywa się "DZIEŃ SPORTU" - nie mogło być inaczej i tym razem. Dzięki nauczycielom wychowania fizycznego, pani mgr Małgorzacie Felis, pani mgr Edycie Stefańskiej i panu mgr Leszkowi Batko mogliśmy być świadkami fantastycznej sportowej atmosfery na terenie naszych boisk i sali gimnastycznej. 26.06.2012 od godziny 9.00 uczniowie ZSO Nr 7 mogli rywalizować między sobą w różnych konkurencjach.

 więcej

22.06.2012 r.

SALONIK POETYCKO - MUZYCZNY


Lato w tym roku przywitaliśmy Muzyką i Poezją. W saloniku Romantycznym obchodząc Europejskie Święto Muzyki spotkaliśmy się, by przy akompaniamencie muzycznym posłuchać wierszy napisanych przez uczniów naszej szkoły.
W spotkaniu z Młodymi Poetami i Instrumentalistami uczestniczyła Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i rodzice.
Powstanie kolejnego, siódmego już tomiku wierszy jest dla nas wszystkich szczególnie miłym wydarzeniem. Dzień Muzyki (Fete de la Musique) to dla naszej szkoły święto osobliwe. Powstało bowiem z inicjatywy kompozytora polskiego pochodzenia, Landowskiego, mieszkającego nad Sekwaną. Ideą Święta cieszącego się na świecie coraz większą popularnością jest tworzenie bliskości i budowanie relacji. Dla nas była to również świetna okazja do poznania muzycznych i literackich talentów naszej młodzieży podczas wspólnego muzykowania, które tak bardzo wzmacnia więzi.

 

18.06.2012 r.

1. FRANKOFOŃSKI MARATON FOTOGRAFICZNY


Miło nam poinformowac, że uczennice klasy IA

Sara Babovič i Joanna Kurczyna

zajęły I miejsce w konkursie na najlepsze zdjęcie.

Wernisaż wystawy zdjęć odbędzie się 20 czerwca (środa), o godz. 18:00, w budynku C Nowohuckiego Centrum Kultury

 PLAKAT

3.06.2012 r.

Przy okazji Święta Miasta Krakowa, nasze liceum, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta, miało wyjątkową okazję zaprezentować swoją 20 - letnią współpracę z liceum Benjamina Franklina z Orleanu,
co doskonale wpisało się w jubileusz 20 - lecia partnerstwa Krakowa i Orleanu.

Wszystkim odwiedzającym Magistrat 3 czerwca 2012 r. w ramach Dnia Otwartego mogliśmy przybliżyć szczegóły, wspomnienia i wrażenia z naszych licznych wymian szkolnych.
Nasze stanowisko bardzo hojnie wsparła Elektrociepłownia Kraków.
Otrzymaliśmy wiele upominków, które mogliśmy podarować odwiedzającym, za co bardzo dziękujemy.

 

25.05.2012 r.

I B Z WIZYTA W REDAKCJI "GAZETY WYBORCZEJ"


25 maja, uczniowie klasy IB o profilu dziennikarskim, gościli w redakcji Gazety Wyborczej przy ul. Szewskiej 5. W czasie spotkania z redaktorem fotograficznym, dziennikarzem sportowym oraz kierownikiem działu miejskiego, poznawali tajniki warsztatu pracy dziennikarza. Od osób, które na co dzień realizują się w tym zawodzie, usłyszeli wiele na temat jego specyfiki, ale i zmian jakie zaszły na przestrzeni kilku ostatnich lat, w związku z coraz większą popularnością mediów elektronicznych. Mieli możliwość zwiedzić redakcję i przy okazji podejrzeć pracę dziennikarzy... Na dłużej zatrzymali się w dziale fotograficznym, czego owocem jest zdjęcie zamieszczone na pierwszej stronie piątkowego wydania Gazety Wyborczej.

 

6.05.2012 r.

WYMIANA Z SAINT AFFRIQUE


W niedzielę 6 maja 2012r, w godzinach popołudniowych, grupa polskich uczniów z klasy IIA i IIB naszego liceum oraz 3a gimnazjum, dotarła szczęśliwie do Saint Affrique w południowej Francji. Zaczyna się część druga bardzo sympatycznej wymiany z uczniami szkoły Saint Gabriel. My gościliśmy Francuzów w marcu. Zmęczeni podróżą, ale zadowoleni, że spotkaliśmy się znów z naszymi korespondentami, rozpoczynamy francuską przygodę. Program jaki przygotowali nam gospodarze jest bardzo ciekawy, pobyt zatem zapowiada się wspaniale :)

 

27.04.2012 r.

MATURA


W dniu 27 kwietnia 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości!

20.04.2012 r.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że konkurs "Moja Szkoła w Internecie" wygrały uczennice klasy IIIA

Kalina Trzcińska i Karolina Ryjak.

Uroczyste wręczenie nagrody głównej w wysokości 500 złotych odbyło się 27 kwietnia podczas uroczystości pożegnania uczniów klas trzecich liceum.

Wyróżnienia otrzymują również uczniowie:

Kamil Per z klasy 1b
Michał Mucek z klasy IA
Łukasz Rygielski z klasy IA

Zwycięski spot reklamowy uczennic można oglądać na portalu youtube oraz od 12 marca również w 80 tramwajach w Krakowie.18.04.2012 r.

Aubette - Théâtre de haut vol


 

W dniu 18 kwietnia 2012r. o godz. 20:30 odbył się spektakl przygotowany przez uczniów naszego liceum we współpracy z Instytutem Filologii Romańskiej UJ.

Miejsce:Rotunda, ul. Oleandry 1, Kraków.

24.03.2012 r.

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Serdecznie dziękujemy kandydatom na uczniów i ich rodzicom za odwiedzenie naszej szkoły z okazji Dnia Otwartych Drzwi.

Dodatkowe informacje o rekrutacji i o naszej szkole można uzyskać pod numerem telefonu
12 637-08-97.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA na lewym pasku.

23.03.2012 r.

UROCZYSTE OBCHODY XX - LECIA SEKCJI DWUJĘZYCZNEJ Z JĘZYKIEM FRANCUSKIM

23 marca 2012 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa, będąca ukoronowaniem obchodów Roku Jubileuszowego XX - lecia sekcji dwujęzycznej z językiem francuskim w ZSO nr 7 w Krakowie.
czytaj więcej

21.03.2012 r.

ANGLOFONIA

21 marca 2012 r. jak co roku, obchodziliśmy w naszym liceum i gimnazjum dzień Anglofonii, czyli dzień poświęcony poznawaniu ludzi, obyczajów i kultur krajów anglojęzycznych. Gimnazjaliści brali udział w warsztatach, konkursach i quizach, a licealiści oprócz warsztatów uczestniczyli w spotkaniu z konsulem Stanów Zjednoczonych p.Benjaminem Ousley Naseman. Spotkanie dotyczyło mediów, a w szczególności internetowych portali społecznościowych w Stanach Zjednoczonych. W ramach spotkania uczniowie przedstawili przygotowane przez siebie materiały dotyczące mediów, uczestniczyli w prezentacji Pana konsula o roli portali społecznościowych w USA oraz wzięli udział w dyskusji. Całe spotkanie odbyło się w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA na lewym pasku.

29.02.2012 r.

PODZIĘKOWANIA

Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom
i Pracownikom Obsługi za udział w ewaluacji pracy szkoły - poświęcony czas, poważne potraktowanie ankiet i wywiadów przygotowanych przez ewaluatorów.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i rzetelności nasza szkoła otrzymała bardzo wysoki i wysoki stopień wypełnienia wymagań.

Tak dobra ocena działań placówki nie tylko jest dla nas powodem satysfakcji i zadowolenia, ale przede wszystkim stanowi motywację do dalszego udoskonalania naszej pracy.

Prosimy o zapoznanie się z RAPORTEM.

30.01.2012 r.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IIA
Robert RUSINEK
zakwalifikował się do etapu centralnego
XXXV Olimpiady Języka Francuskiego

GRATULUJEMY!

16.01.2012 r.

STUDNIÓWKA A.D. 2012

W życiu licealisty jest bardzo dużo "tych dni". "Takim dniem" jest pierwsza próbna matura, dzień oddawania deklaracji maturalnych czy też stworzenia swojej bibliografii. Oczywiście, dzień egzaminów jest też "takim dniem", ale wydaje się, że przez całe trzy lata nauki w szkole średniej jest jeden dzień, który jest dużo bardziej "tym dniem" od innych. Jest to dzień, który diametralnie różni się od wszystkich innych w ciągu nauki - bo nie jest on zapełniony nauką, obowiązkami i stresem. Jest to dzień, gdy nauczyciela i ucznia łączą relacje dużo bliższe, niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to dzień, w którym patos oraz luz idą w parze. I jest to dzień, który nie może się nie udać. Jest to dzień równo sto dni przed maturą, tzw. studniówka.

Nie zawsze wszystko wyjdzie. Czasem kroki w polonezie mogą się pomylić. Czasami szampan jest niesmaczny. Niekiedy muzyka nie pasuje paru osobom. W kilku wypadkach jest tak, że to nie jest dzień równo sto dni przed maturą. A bywa i tak, że niektórzy nie znajdą ładnej sukienki pod kolor koszuli partnera. A jednak studniówka nie może być zła. Nie może się nie udać. Jest to święto ucznia. Prawdziwe, poważne i jedyne w swoim rodzaju podsumowanie wszystkiego, co dotąd osiągnęliśmy oraz uświadomienie, co jeszcze trzeba zrobić. Ale nie tylko - jest to przede wszystkim dzień odpoczynku, zabawy i tańców. Dzień, w którym wszystkie sprawdziany, nieobecności, uwagi oraz inne niesnaski idą w niepamięć. Dzień, w którym zatańczysz do "Macareny" z nauczycielem fizyki. Albo matematyki. Albo wychowania fizycznego. Z kim będziesz chciał... lub nie będziesz chciał. Studniówka to dzień, w którym zdasz sobie sprawę, że jesteś już dorosły i najwyższy czas podejmować najważniejsze decyzje Twojego życia, a zaraz po tym pójdziesz bawić się jakbyś był jeszcze w podstawówce.

XVII LO jest już po studniówce. Nie wszystko nam wyszło. Pomyliliśmy parę kroków w polonezie. A sala była trochę za mała. Kotlet nie wszystkim smakował i nie wszystkim podobała się muzyka. Ale nikt nie śmie powiedzieć, że studniówka była zła. Bo to był nasz dzień. Jedyny, niepowtarzalny i tylko nasz. I kiedy będziemy go wspominać naszym dzieciom, kuzynom, wnukom lub choćby kolegom z młodszych klas, to każdy użyje tych samych słów. "Choćby nie wiem co się działo, musisz iść na swoją studniówkę. Po prostu musisz...".
Chcieliśmy z tego miejsca podziękować tym, którzy pomogli nam zorganizować naszą studniówkę - nauczycielom i rodzicom. Bez Waszej pomocy nic by z tego nie było. Po prostu dziękujemy.

Szczególne podziękowania należą się również garstce uczniów, którzy bardziej odznaczyli się w organizowaniu tej imprezy. Wam też serdecznie dziękujemy.

Uczniowie, choć już niedługo, XVII LO

30.11.2011 r.

Informujemy, że uczniowie naszego liceum:

Sebastian INGLOT IIIA
Aleksandra KULTYS IIIA
Robert RUSINEK IIA
Joanna JASTRZĘBSKA IA


zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego XXXV Olimpiady Języka Francuskiego

Gratulujemy!!!

28.11.2011 r.

II ZJAZD ABSOLWENTÓW XVII LO

25 listopada 2011 r miał miejsce drugi już w historii XVII LO Zjazd Absolwentów. Okazją do zorganizowania tej uroczystości było 20 - lecie powstania w Polsce klas dwujęzycznych z językiem francuskim. XVII LO należy do grona szkół, które 20 lat temu podjęły się trudnego zadania nauczania dwujęzycznego. Była to odważna i bardzo trafna decyzja. Wychowankowie naszego liceum władają biegle językiem francuskim dzięki czemu z powodzeniem wykonują pracę tłumaczy, nauczycieli czy przedstawicieli różnych firm francuskich działających zarówno na terenie naszego kraju jak i poza nim.

Piątkowe święto zgromadziło istne rzesze sympatyków szkoły! Tłumnie przybyli nie tylko absolwenci ale również dawni nauczyciele i dyrektorzy, znane krakowskie osobistości oraz rodzice naszych uczniów.

Po oficjalnych przemówieniach obecni uczniowie wraz z absolwentami i zaproszonymi gośćmi przepięknie zaprezentowali się w części artystycznej. Pózniej były już tylko spotkania, niekończące się rozmowy i wspomnienia...

W ten szczególny listopadowy wieczór wszyscy przeżyliśmy wspaniałe, wzruszające chwile, które zapewne długo jeszcze przywoływać będą uśmiech na naszych twarzach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII na lewym pasku

21.11.2011 r.

Z radością i dumą informujemy, że uczennica klasy IIIA
Aleksandra Kultys
otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2010/2011.
Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w poniedziałek 21 listopada 2011r. w auli V LO w Krakowie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


11.11.2011 r.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


11 listopada 2011 roku, w ramach obchodów Święta Niepodległości, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszego liceum wzięli udział w 43 Lekcji Śpiewania na krakowskim Rynku. Wraz z artystami kabaretu Loch Camelot zaśpiewali "Kadrówkę" - piosenkę, której historia związana jest marszem I Kompanii Kadrowej w pierwszych dniach sierpnia 1914 r. do Kongresówki celem wywołania tam antyrosyjskiego powstania. Wszyscy uczestnicy Lekcji Śpiewania dumnie reprezentowali naszą szkołę, świetnie się przedstawili krakowskiej publiczności i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzą to przedsięwzięcie.

 


Dziękujemy wszystkim za udział!

Szczególnie dziękujemy pani Jolancie Rey, nauczycielce historii naszej szkoły, za zorganizowanie i przeprowadzenie tej sympatycznej akcji!


10.11.2011 r.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


10 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgodnie z tradycją, tekst ślubowania wybrzmiał zarówno w języku polskim jak i francuskim. W związku z tym, że uroczystość odbywała się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, nie zabrakło prezentacji oraz komentarza historycznego. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności: Kamila Adamczyk z klasy IC zaśpiewała pieśń żołnierską, Adrian Leguerinel z klasy IA wykonał koncert na oboju, Lidia Michniewska z klasy IC wyrecytowała wiersze swojego autorstwa, a Anastasiia Morozova zaśpiewała piosenkę znanej wokalistki. Na zakończenie, przedstawiciele samorządu szkolnego przekazali swoim młodszym kolegom serdeczne życzenia.


24.10.2011 r.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA


W dniach 20 - 22 pazdziernika 2011 r. uczniowie klasy IA i IIIA pod opieką p. E. Brzozowskiej - Trojnar, p. A. Gibskiej i p. J. Rey wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. W bogatym i różnorodnym programie oprócz zwiedzania Starego Miasta i licznych zabytków Wrocławia z Panoramą Racławicką na czele, było także wyjście do Opery Wrocławskiej na "Rigoletto" Verdiego oraz spacer przez Ogród Japoński i widowisko multimedialne "śpiewające fontanny". Wszyscy wrócili oczarowani tym pięknym miastem.

Kilka zdjęć z tego wyjazdu przybliży z pewnością uroki tej wycieczki. (patrz: Galeria)

14.10.2011 r.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W dniu 14 pazdziernika obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej - święto polskiej szkoły. Z tej okazji reprezentacja ZSO nr 7 uczestniczyła w Paradzie Patronów na Rynku Głównym. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych uczniów i nauczycieli byliśmy grupą wyróżniającą się wśród innych szkół - pokazano nas w Kronice Krakowskiej!

30.09.2011 r.

FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH


Dnia 30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Języków Obcych w Katowicach. Jest to bardzo ciekawa impreza promująca naukę języków obcych, bowiem w tym dniu odbywa się pisanie dyktanda w różnych językach. Całą imprezę wieńczy muzyczny koncert oraz wręczenie nagród. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a nawet studenci z całej Polski mają okazję sprawdzić swoje umiejętności. Mogą również wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach językowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Promując bliską sercu Francję, przygotowali ciekawą pracę plastyczną, za co otrzymali nagrody!

26.09.2011 r.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW


Dzień 26 września 2011 roku wpisał się szczególnie w historię naszej szkoły. Europejski Dzień Języków, inicjatywa Unii Europejskiej mająca na celu propagowanie nauki języków i celebrowanie różnorodności językowej Europy stał się dla nas jednocześnie inauguracją roku jubileuszowego XX-lecia Sekcji Dwujęzycznej z językiem francuskim.

 

Długo będziemy wspominać wizytę znamienitych gości i uroczysty charakter spotkania. Także przesłanie zawarte w wypowiedzi Konsula Generalnego Francji i dyrektora Instytutu Francuskiego w Krakowie, Pana Alexis Chahtahtinsky'ego, że świętując wspólnie Dzień Języków Europejskich stawiamy sobie za cel uświadomienie wszystkim bogactwa kulturowego i różnorodności językowej w Europie oraz wykazanie, że nauka języków umożliwia lepsze wzajemne zrozumienie i aktywne uczestnictwo w procesach integracji międzykulturowej.


WIZYTA W KONSULACIE USA


W dniu 26 września 2011 roku w ramach Europejskiego Dnia Języków nasi licealiści z klas pierwszych dziennikarskiej i turystycznej pod opieką nauczycieli, odwiedzili Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie przy ul. Stolarskiej.
W czasie wizyty zapoznali się z działalnością Centrum Informacyjnego i możliwością korzystania z materiałów Centrum, mediami amerykańskimi (projekcja filmu) oraz uczestniczyli w spotkaniu (w języku angielskim) z Konsulem, poświęconym ochronie środowiska geograficznego poprzez organizację parków narodowych.

22.09.2011 r.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


W dniu 22 września 2011r. odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego.
Oto lista wybranych osób:

Przewodniczący: Wojciech Pęksa kl. II C
Zastępca: Karolina Rumin kl. I B

Sekcja organizacyjna:

Dominika Ożóg i Martyna Sąsiada kl. IIIA oraz Joanna Chrobazik kl. IIIC

Sekcja imprezowa:

Jakub Hudzik kl. IB, Karolina Wójtowicz kl. II A, Mateusz Kowal i Adam Rzeszutko kl. IID


Wszystkim wybranym życzymy udanej kadencji.

20.09.2011 r.

Projekt "M@T.e -MANIAK"


Nasza szkoła (jako jedna z sześciu
w województwie małopolskim) przystąpiła do projektu: "Żyj twórczo. Zostań M@T.e -MANIAKIEM". Jest on realizowany w ramach matematyki, informatyki i przedsiębiorczości i ma na celu zwiększenie zainteresowania uczniów tymi dziedzinami wiedzy. Już niebawem uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum będą mieli możliwość przetestowania nowych i bardziej atrakcyjnych niż dotychczas metod nauczania trzech przedmiotów ścisłych.
Więcej o projekcie można przeczytać na stronie www.matemaniak.pl.

09.05.2011

Miło nam poinformować, że nasze Liceum zostało docenione w rankingu miesięcznika Perspektywy. W najnowyszym zestawieniu XVII Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 17 miejscu w Małopolsce, a na 9 miejscu w Krakowie! Gratulujemy sukcesu naszym uczniom!
Pełne zestwaienie można zobaczyć na stronie perspektywy.pl

04.05.2011


Dziś punktualnie o 9.00 rozpoczął się pierszy egzamin dojrzałości w tym roku. Wszystkim zdającym życzymy tradycyjnie "połamania piór" na egzaminach pisemnych i pięknych wypowiedzi na egzaminach ustnych!

29.04.2011

Odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Wszystkim abiturientom życzymy powodzenia na maturze!


27.04.2011
Spotkanie autorskie!
   Uczniowie klas II i III naszego liceum wzięli udział w spotkaniu z Wojciechem Bonowiczem - poetą, publicystą, dziennikarzem - autorem między innymi biografii księdza Józefa Tischnera, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE.
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak przebiegała praca nad tą niezwykłą książką, a przy tym usłyszeli wiele anegdot.

 

Ważnym momentem spotkania była prezentacja wierszy, których wydanie jest dopiero planowane. Trzeba podkreślić, że było to niezwykłe spotkanie, w czasie którego nasz Gość podzielił się z młodzieżą tajnikami warsztatu pracy twórczej pisarza, poety, felietonisty i odpowiedział na wiele pytań.Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć w naszej szkole tak cenionego artystę słowa.

21.04.2011

Wiosenna przerwa świąteczna trwa od 21.04.2011 do 26.04.2011. Wesołych Świąt!

01.04.2011


Serdecznie dziękujemy rodzicom i kandydatom na uczniów za odwiedzenie naszej szkoły podczas dnia otwartego!


Dodatkowe informacje o rekrutacji i o naszej szkole można uzyskać pod numerem telefonu:

(012) 637-08-97

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ulotką! Wersja do pobrania znajduje się obok.

21.03.2011


Tradycyjnie, jak co roku, w pierwszy dzień wiosny odbyły się w naszej szkole Frankofonia oraz Anglofonia.  Wzięły w nich udział klasy dla których odpowiednio język francuski lub język angielski są najważniejsze!

Anglofonia 2011 - spotkanie z konsulem USA

    W dniu 21 marca 2011 już tradycyjnie miała miejsce w naszym gimnazjum i liceum Anglofonia czyli dzień poświęcony życiu, ludziom i kulturze krajów anglosaskich.
    Klasy gimnazjalne brały udział w quizach i konkursach, a licealiści w spotkaniu z konsulem Stanów Zjednoczonych - Panem Benjaminem Ousley. Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją w języku angielskim na temat mediów młodzieżowych w Polsce, przygotowaną przez licealistów II klasy dziennikarskiej.
    Konsul przedstawił problemy mediów w USA. Dyskusja i pytania od uczestników, również w języku angielskim, zakończyły spotkanie.


26.02.2011

"Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIEM"
Polska matematyka w stylu fińskim

W naszym Liceum  realizowany jest projekt M@T.e-MANIAK. W sierpniu 2010 roku ruszył projekt innowacyjny "Żyj twórczo. Zostań M@T.e-MANIAKIM". Odnosząc się do doskonałych doświadczeń fińskich w zakresie nauczania przedmiotów ścisłych, pracownicy Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie rozpoczęli wdrażanie nowych rozwiązań edukacyjnych w polskich szkołach. . . więcej

31.01.2011

W dniach 31.01.2011 - 13.03.2011 trwają ferie zimowe. Udanego wypoczynku!

04.11.2010

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ
DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października dyrekcja szkoły ustala nastepujące dni wolne:
    12 listopada 2010 roku,
    12; 13; 14 kwietnia 2011 roku,
    2; 4; 5; 19 maja 2011 roku.
W wyżej wymienionych dniach mogą być zorganizowane w szkole zajęcia wychowawczo - opiekuńcze.

Bardzo prosimy, aby rodzice, których dzieci chcą uczestniczyć w takich zajęciach złożyli pisemne deklaracje do wychowawców klas do dnia 9 listopada 2010 roku.

27.09.2010
Wybory do Samorządu Uczniowskiego XVII LO

W wyborach, które odbyły sie 15 września 2010r, zagłosowało 207 z 279 licealistów (74,2%). Największą ilość głosów otrzymała Magdalena Bilska, uczennica klasy IIIB, która tym samym została nową Przewodniczącą. Liczymy, iż dotrzyma przedwyborczych obietnic;) Funkcję jej Zastępcy pełni Bartosz Handzlik z wynikiem niewiele mniejszym od zwyciężczyni. Skarbnikiem został Filip Palkiewicz z klasy IA. Nowymi członkami Samorządu Uczniowskiego są również Krzysztof Popławski z IIB, Filip Bąk z IB oraz Michał Szafran, uczeń klasy IIA. Energiczni i pełni pomysłów służą pomocą i radą każdemu uczniowi naszego liceum.
Kolegom w nowo obsadzonych rolach życzymy udanej kadencji.;)

20.09.2010
W młodopolskim klimacie…
W tradycję XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Młodej Polski w Krakowie wpisały się wyjścia
programowe do Rydlówki – Regionalnego Muzeum Młodej Polski.

15 września uczniowie klas trzecich odwiedzili miejsce, tak ważne dla naszej szkoły ze względu na
imię, które jej patronuje, a także lokalizację w dzielnicy Bronowice. Goszcząc w Rydlówce, młodzież wysłuchała wykładu pani Marii Rydlowej na temat wyjątkowego charakteru tego miejsca oraz
okoliczności powstania Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież mogła odczuć klimat epoki, obejrzeć obrazy namalowane ręką młodopolskich artystów, a także stanąć w tym samym miejscu, z którego 20 XI 1900 roku Stanisław Wyspiański obserwował gości zaproszonych na wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny.

Ta wizyta była doskonałym dopełnieniem rozważań dotyczących młodopolskich stylów i inspiracji,
a przede wszystkim interpretacji Wesela – wyjątkowego dramatu modernistycznego, jednego
z najwybitniejszych dzieł w literaturze polskiej.

03.09.2010
Już w najbliższy piątek odbędzie się w naszej szkole KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW!! Wszystkich, którzy chcą kupić lub sprzedać podręczniki zapraszamy na kiermasz. 

Cena podręcznika w bardzo dobrym stanie nie może być wyższa niż 50% ceny nowej książki.
Im bardziej zniszczony egzemplarz tym cena ta powinna być niższa (odpowiednio 40, 30, 20% ceny nowej ksiazki).

Lekcja 2
Uczniowie klas trzecich gimnazjum idą do uczniow klas I LO, którzy w tym dniu przynoszą swoje książki z gimnazjum (3a do IA, 3b do IB, 3c do IC i ID).

Lekcja 3
Uczniowie klas I LO idą do uczniów klas II LO (IA, IB do IIA, IC do IIB, ID do IIC).

Lekcja 4
Uczniowie klas II idą do uczniów klas III.

01.09.2010
Serdecznie witamy po wakacjach! W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011 w następującym porządku:
godz. 9:15 – klasy gimnazjalne 1a, 1b, 1c, 2a, 2b;
godz. 10:15 – klasy gimnazjalne 2c, 3a, 3b, 3c;
godz. 11.15 – wszystkie klasy licealne.

Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny 2010/2011
dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły odbyła się w Parafii Św. Wojciecha o godz. 8.00.

12.04.2010
W poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 8.00 uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

10.04.2010

W katastrofie lotniczej w Smoleńsku tragiczną śmierć poniósł
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką Marią
oraz
pozostali członkowie delegacji państwowej.

Ogłoszono żałobę narodową.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie naszej szkoły składają najszczersze wyrazy współczucia
Rodzinom Ofiar.

09.04.2010
Wymagania do testu końcowego z języka francuskiego
w klasach dwujęzycznych w gimnazjum i w klasie wstępnej liceum.

27.03.2010
Odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Licznie odwiedzili naszą szkołę gimnazjaliści wraz ze swoimi rodzicami. Dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą!
Wszystkich, którzy nie mogli nas w tym dniu odwiedzić, zachęcamy do pobrania ulotki informacyjnej oraz do kontaktu z sekretariatem (12) 637-08-97. 
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania!

24.03.2010

ZŁOTY ROŻEK NA ZŁOTYM ROGU
    We wrześniu 2009 r. Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum i liceum zapoczątkowali naukę języka włoskiego. W poprzednim semestrze poznawaliśmy regiony Włoch i ich tradycje dzięki przygotowanym przez zespoły uczniowskie prezentacjom w PowerPoint. Karnawał uczciliśmy powstaniem niewielkiej galerii masek weneckich, wykonanych własnoręcznie przez uczniów, a wraz z wiosną stwierdziliśmy, że najlepiej obcy dotąd kraj poznawać jest od kuchni…

    I tak narodził się pomysł zorganizowania naszej własnej włoskiej kawiarenki Cornetto d’Oro, czyli Złoty Rożek ;).

     Ostatnie tygodnie uczniowie Pani Justyny Polony spędzili pracowicie na wyszukiwaniu oryginalnych włoskich przepisów, a ostatnie dni na gromadzeniu potrzebnych produktów i przyrządzaniu wszystkich pyszności.
    Kawiarenka otwarła swe podwoje dla gości na II piętrze, pod sznurem z malowniczo zawieszonymi maskami weneckimi. Można było posmakować wielu włoskich specjałów, m.in. znakomitego TIRAMISU (brawa dla Huberta Tarnowskiego i Igi Kolompar z 1a), PANNA COTTA (wyrazy uznania dla Zuzi Boboli i Kaliny Trzcińskiej z IA), oraz wielu przepysznych ciast i ciasteczek (trufle, cantuccini, ciasteczka migdałowe…) przyrządzonych przez naszych świeżo upieczonych italianistów.

       W obsłudze kawiarni zabłysnął talentem Filip Gołąb i Marcin Pabian z IB, natomiast Michał Szafran z IA i Dominika Przybył z IB zasłużyli sobie na miano najlepszych baristów na Złotym Rogu, serwując zaproszonym gościom świetne włoskie espresso. 

  Dochód z całej imprezy przeznaczamy na dofinansowanie szkolnej wycieczki krajoznawczo- poznawczej do Włoch „Bella Italia”, która odbędzie się od 31 maja do 8 czerwca.

Mamy nadzieję, że wszystkim smakowało!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

23.03.2010
Z wielką radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do etapu centralnego XXXIII Olimpiady Języka Francuskiego. Są to:

Magdalena Bilska z klasy IIB,
David Szafran z klasy IIB,
Jarosław Szast z klasy IIA.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
    Dnia 10 marca 2010 r.
uczniowie III klas liceum wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Dzień Przedsiębiorczości” objętym patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
    W bieżącym roku aż 16 osób włączyło się do projektu i przystąpiło do współpracy z krakowskim oddziałem Citibanku Handlowego z siedzibą przy ul. Grzegórzeckiej 21. Były to osoby szczególnie zainteresowane gospodarką,  
przedsiębiorczością i finansami.
    Umożliwienie naszej młodzieży odbycia praktyk stanowiło niezwykłą okazję do zdobycia rzetelnej wiedzy na temat organizacji pracy w Banku. W wyczerpujący i przejrzysty sposób pan dyrektor przybliżył młodzieży historię banku i specyfikę pracy oraz kwestie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu.
      Młodzież pod opieką pracowników miała szansę zapoznania się szczegółowo ze stanowiskami pracy, zakresem obowiązków, zadaniami na cały dzień.
    Pod adresem naszych przyszłych maturzystów zebraliśmy wiele ciepłych słów. Zadawali wiele mądrych pytań, świadczących o znajomości tematu.
    Trzeba też przyznać, że i niezwykle profesjonalne i bardzo motywujące przyjęcie ze strony Citibanku Handlowego uczniowie mile zapamiętają. 
    Zobacz zdjęcia z Dnia Przedsiebiorczości 2010.

24.02.2010
Z przyjemnością informujemy, że do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Jarosław Szast z klasy IIA,
Magdalena Bilska z klasy IIB,
Natalia Rzeszutko z klasy IIB,
Sonia Mlot z klasy IIB,
Jagoda Koncewicz z klasy IIA,
David Szafran z klasy IIB.
Gratulujemy i trzymamy kciuki – 5 marca 2010 odbędą się egzaminy ustne i pisemne!

20.02.2010
Już za miesiąc - 27 marca 2010 Dzień Otwartych Drzwi! Zapraszamy gimazjalistów oraz ich rodziców do odwiedzenia naszej szkoły.

06.02.2010
Punktualnie o 20.00 rozpoczłęo się wielkie odliczanie dni do matury. Już nie ma najmniejszych wątpliwości,  tegorocznych maturzystów od egzaminu dojrzałości dzieli 100 dni! Trudno nie zauważyć tego doniosłego faktu, w końcu huczna zabawa trwała do białego rana!

23.12.2009
W ostatnich dniach przed Świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. 18 i 21 grudnia uwagę wszystkich przykuwał kiermasz świątcznych kartek, stroików i ozdób choinkowych. Były tak piękne, że nie dało się przejść koło nich obojętnie.

Dzień później odbyły się uroczyste wigilie klasowe, podczas któych złożyliśmy sobie życzenia. Przeprowadzony został również konkurs na najpiękniej udekorowaną salę, a wszyscy uczniowie obejrzeli  przedstawienie jasełkowe. (zobacz zdjęcia)

14.12.2009
Miło nam poinformować o sportowym sukcesie naszych uczniów w Mikołajkowym Turnieju Paintballowym dla Szkół, który miał miejsce w sobotę 5 grudnia 2009 w Krakowie. Sześcioosobowa drużyna w składzie: David, Wojtek, Marcin i Wiktor z IIB oraz Mikołaj i Mateusz z IA, po zaciętej walce, zajęła III miejsce.

Dyrekcja szkoły, która zasponsorowała udział drużyny w turnieju – za co drużyna serdecznie dziękuje! – serdecznie gratuluje zawodnikom! Gratulujemy!

Kilka zdjęć z turnieju można zobaczyć tutaj.

16.11.2009
Miło nam przypomnieć, że na mocy umowy o współpracy pomiędzy Instytutem Camoesa a Gminą Miejską Kraków uczniowie liceum i gimnazjum mogą uczyć się w naszej szkole języka portugalskiego.
Na lekcje, które prowadzi Marcos Vlilhena Bonito, zapraszamy w każdy czwartek w godzinach 15.30 - 18.30.
ZSO 7 jest jedną z dwóch krakowskich szkół oferujących uczniom taką możliwość.
Więcej o Instytucie Camoesa na stronie Wikipedii.
Strona Instytutu Camoesa.
Polskie oddziały Instytutu Camoesa.

11.11.2009
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy IIA naszego liceum pod opieką nauczyciela historii przygotowali i przeprowadzili we wtorek 10 listopada ogólnoszkolny konkurs historyczny.
W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące wszystkie klasy liceum.
Po zaciętej rywalizacji jury przyznało nagrody książkowe ufundowane przez Dyrekcję XVII LO dla najlepszych trzech drużyn:
III miejsce zajęła klasa IIA
II miejsce zajęła klasa II B
I miejsce zajęła klasa I A
Gratulujemy!

14.10.2009
W dniu święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klas I przystąpili do uroczystego ślubowania. W tym ważnym dla nich dniu towarszyszyli im uczniowie i nauczyciele naszego liceum, rodzice oraz zaproszeni goście.
Ślubowanie uświetnił program artystyczny przygotowany przez młodzież nazszego liceum.
Zobacz zdjęcia w galerii.

12.10.2009
Zapraszamy uczniów, zwłaszcza tych, którzy właśnie rozpoczęli naukę jezyka portugalskiego, na projekcję filmu "O Sal da Terra". Pokaz odbędzie się w środę o  godzinie 18.00 w kinie Mikro. Po pokazie - spotkanie z reżyserem filmu.
Dla uczniów i nauczycieli XVII LO - wstęp wolny!

11.10.2009
Zapraszamy przedstawicieli rodziców oraz uczniów klas II i III na uroczyste ślubowanie klas pierwszych, które odbędzie się  14 października 2009 o godzinie 9.00.

10.10.2009
Zapraszamy uczniów liceum i gimnazjum na lekcje języka portugalskiego w każdy czwartek w godzinach 15.30 - 18.30.
Miło nam poinformować, że ZSO 7 jest jedną z dwóch krakowskich szkół oferujących uczniom taką możliwość.


04.09.2009
Po raz drugi w tym roku odbył się kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mogli sprzedać i kupić podręczniki.

03.09.2009
W najbliższy piątek, tj. 4 września, po raz drugi w tym roku, odbędzie się w szkole kiermasz używanych podręczników.

01.09.2009
Rozpoczynamy nowy rok szkolny! Pierwszy września jak zwykle oznajmił koniec wakacji. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 stało się faktem. Uświetniła je Msza Święta w Parafii p.w. św. Wojciecha. Zaraz po niej Dyrekcja naszej szkoły powitała uczniów na uroczystym apelu.

30.08.2009
Z końcem wakacji odbyły się poprawkowe egzaminy maturalne. Egzamin ustny z języka francuskiego miał miejsce w poniedziałek 24 sierpnia, a z pozostałych przedmiotów - dzień później.

30.06.2009
Tegoroczni absolwenci odebrali dziś swoje świadectwa dojrzałości. Życzymy im samych sukcesów na studiach!

19.06.2009
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego! Życzymy wszystkim udanych wakacji!


23.05.2009
Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom i ich rodzicom za odwiedzenie naszej szkoły podczas Dnia Otwartego.
Cieszymy się, że mogliśmy się z Państwem spotkać.  
   Wszystkich, którzy nie mogli nas odwiedzić w tym dniu zachęcamy do pobrania naszej ulotki, a w razie pytań prosimy o kontakt.

24.04.2009
W dniu dzisiejszym tegoroczni absolwenci klas trzecich uroczyście zakończyli rok szkolny. Już niedługo przystąpią do egzaminów maturalnych! Powodzenia!

20.04.2009
Zapraszamy rodziców naszych uczniów na dzień otwarty, który odbędzie się w dniu dzisiejszym tj. 20.04.2009. Uczący będą do Państwa dyspozycji w godzinach od 17.00 do 19.00.

19.04.2009
Uczennica klasy II A Karolina Rusinek została laureatką Olimpiady Języka Francuskiego zajmując 6 miejsce w Polsce! Gratulujemy lauretce!

18.04.2009
Uczniowie kl. III B naszego liceum wzięli udział w programie edukacyjnym 
„Dzień Przedsiębiorczości – Banki w akcji”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego  spotkania oraz do przeczytania relacji.

17.04.2009
Mamy przyjemnosć zawiadomić, iż Uczennica Klaudia Jędrusik z klasy IIIA została finalistką XXXII Olimpiady Języka Francuskiego z 18 lokatą w Polsce!!! Serdecznie graulujemy!!

11.04.2009
Spokojnych Świąt Wielkanocnych, pogodnych i w rodzinnym gronie, a nade wszystko głębokiego i prawdziwego przeżycia Święta Zmartwychwstania Pańskiego
życzą
nauczyciele i uczniowie

07.04.2009
W piątek 3 kwietnia szkołę zdominowali "językowcy". Już od samego rana uczniowie gimnazjum oraz liceum uczestniczyli w różnorodnych zajęciach.
    Uczniowie klas z wiądącym językiem francuskim wzięli udział w dniu Frankofonii.
    W tym samym czasie klasy z wiodącym językiem angielskim brały udział w Anglofonii. Oprócz udziału w różnych konkursach i quizach uczniowie spotkali się z Panią Kate McGeary - konsulem USA ds. polityczno-ekonomicznych, która przybliżyła uczniom naszej szkoły jak wygląda przygotowanie młodzieży do wyboru kariery zawodowej w USA.
    Zobacz zdjęcia z Frankofonii i Anglofonii. Przeczytaj relację z Frankofonii.

03.04.2009
XXVII francuskojęzyczny konkurs recytatorski im. Jerzego Lisowskiego "Poezja i proza frankofońska 2009"
   
W dniu  7  marca 2009, w Auli VI Liceum Ogólnokształcącego odbyły się krakowskie eliminacje Konkursu Recytatorskiego w języka francuskim. Jury w składzie przewodnicząca - Alicja Fanderowska oraz członkowie - Jadwiga Lembas, Anna Krzemień, Aneta Wojtaszek, Axel Devresse wybrali reprezentantów naszego regionu do warszawskiego finału. Z przyjemnością oznajmujemy, iż w kategorii liceum II miejsce uzyskała Justyna Samborska z klasy IIA. Gratulujemy!!!  

02.04.2009
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

    W dniach 30-31 marca 2009 roku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej w postaci testu on-line. Test składał się z  40 pytań podzielonych na cztery kategorie. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. Każdy z uczestników miał tylko jedną próbę wypełnienia testu. Do eliminacji przystąpiło 1060 osób.
    Do finału turnieju zakwalifikowało się 101 osób z najlepszymi wynikami. Jedną z finalistek została
Paulina Boryczko z klasy IB. Gratulujemy Paulinie awansu, i życzymy jej wysokiej lokaty w finale, który odbędzie się 18 kwietnia 2009 w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Słowackiego w Warszawie.

30.03.2009
W najbliższy piątek, tj.3 kwietnia, odbędą się uroczyste obchody dnia Frankofonii - organizowanego przez nauczycieli sekcji francuskiej oraz uczniów klas dwujęzycznych. Równolegle, klasy, dla których wiodącym jezykiem jest język angielski, wezmą udział w anglofonii. Pobierz program Anglofonii.

13.03.2009
W dniach od 10 do 13 marca odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. W godzinach dopołudniowych, a 11 marca do wieczora Uczniowie - kandydaci do naszej szkoły i ich Rodzice mogli odwiedzić naszą szkołę.
Zachęcamy do pobrania ulotki o naszej szkole.

10.03.2009
Od dziś do 13 marca można w naszej szkole zwiedzać planetarium. Zapraszamy serdecznie do wspólnego podziwiania piekna gwiazd!

09.03.2009
Olimpiada Języka Francuskiego
Komitet Centralny Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikował 2 uczennice naszej szkoły do III etapu tej olimpiady. Są to Klaudia Jędrusik z kl. III A i Karolina Rusinek z kl. II A. Serdecznie gratulujemy i życzymy uzyskania wysokich lokat.

06.03.2009
W dniach 10 - 13 marca 2009 zapraszamy na zwiedzanie planetarium zainstalowanego w naszej szkole przez Konsulat Francji w Krakowie.
  Zwiedzanie planetarium jest bezpłatne. W przypadku dużych grup prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu w sekretariacie szkoły pod numerem tel. (012) 637-08-97.

05.03.2009
Od poniedziałku 2 marca 2009 dwoje studentów francuskich z IUFM Nord - Pas de Calais przebywa w naszej szkole na stażu pedagogicznym. Obserwują lekcje przedmiotów prowadzonych w systemie dwujęzycznym, byli też na lekcji fizyki po polsku, prowadzili lekcje w klasach dwujęzycznych gimnazjum. Efektem ich pobytu będzie praca na temat porównania systemów edukacyjnych w Polsce i we Francji.

01.03.2009
Dziś klasa IA wyjeżdża  na wymianę z Wandeą do Saint Laurent sur Sevre. Na miejscu dołączy do nich grupa uczniów naszej szkoły, którzy przebywają w Wandei na stypendium językowym.

12.02.2009    
    W dniach od 2 do 7 lutego 2009 odbyło się ostatnie spotkanie polsko-angielskie w ramach realizacji unijnego projektu Comenius.
    Angielscy koordynatorzy grup wraz z nauczycielami odwiedzili Kraków, aby zakończyć prace projektowe, opracować ewaluacje i sprawozdania. Pracowali sumiennie wraz z polskimi  (z klasy IIIB i IIB) koordynatorami  i ich nauczycielami.
    Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze i nie chcieliśmy, żeby dobiegła końca. Ale, co dobre, zawsze się kończy. Teraz tylko pozostaje nam czekać, aż będziemy mogli spotkać się ponownie – już prywatnie - w wakacje... 

11.02.2009
Wszystkie klasy naszego liceum wzięły dziś udzial w "filmowej" lekcji historii. W Rotundzie odbyla sie projekcja filmu pt. "Propaganda PRL-u. Najzabawniejsze Polskie Kroniki Filmowe - Lata 40-te i 50-te"

24.01.2008
Niespełna miesiąc po Nowym Roku tegoroczni "maturzyści" rozpoczęli odliczanie dni do Matury. Od egzaminu dojrzałości dzieli ich sto dni! Aby uświetnić ten ważny moment wspólnie z gronem pedagogicznym udali się na uroczysty bal. Zdjęcia z niego można obejrzeć w galerii.

07.12.2008
Olimpiada Języka Francuskiego - Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikował 7 uczniów naszej szkoły do II etapu tej olimpiady. Są to Ola Bartoszek z kl IIIB, Klaudia Jędrusik i Ania Nytra z kl. IIIA, Karolina Rusinek z kl. IIA, Karolina Stajno z kl. IIB oraz Magda Bilska i Dawid Szafran z kl. IB. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

11.11.2008
Klasa IA przyjmuje gości z Wandei!
W dniach 21-27.10.2008 uczniowie klasy I A gościli swoich korespondentów z Wandei. Oprócz tradycyjnych miejsc zwiedzili oni także Ojcowski Park Narodowy i Zamek w Pieskowej Skale. Zapraszamy do obejrzenia sprawozdania oraz galerii z przyjęcia gości. Rewizyta szykuje się w kwietniu.

29.10.2008
Klasa IB w Budapeszcie!
W dniach 17-22.10.2008 uczniowie klasy I B i trzy uczennice z klasy IIA byli na wymianie w Budapeszcie. Zapraszamy do obejrzenia wspomnień z tej wymiany. My oczekujemy gości z Węgier już w kwietniu.

26.10.2008
W dniach 20 – 24 X 2008 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę na Ukrainę, żeby zobaczyć miejsca związane z dziejami Rzeczypospolitej i poddać się urokom przepięknych krajobrazów Podola w jesiennej szacie. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii i przeczytania ich wspomnień z tej wycieczki.

16.10.2008
Pożegnanie z Anglią!
W dniach 1-12.10.2008 uczniowie klasy III B i czwórka uczniów z klasy II B byli na wymianie w Stockport w Anglii. Wyjazd był częścią projektu Comenius pt."Młodzi wobec historii i tradycji". Zgodnie z tematem naszego projektu, poznaliśmy historię i tradycje Anglii, życie codzienne jej mieszkańców, oraz zawarliśmy wiele wspaniałych znajomości. Wyjazd polskiej grupy był jedną z ostatnich części projektu, teraz czeka nas już tylko wizyta koordynatorów grup angielskich, która odbędzie się w lutym 2009. A na razie wszyscy polscy i angielscy uczniowie powrócili do nauki, z uśmiechami wspominając cudowne chwile spędzone razem. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o naszym projekcie i wyjeździe zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.zso7.pl/comenius/

13.10.2008
Odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców i starszych kolegów, którzy również uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Po ślubowaniu nastąpiła część artystyczna. Nasi uczniowie przygotowali specjalną prezentację poświęconą szkole oczami ucznia, a także prezentowali swoje talenty przed specjalnym jury. Po części artystycznej uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Zapraszamy do galerii.

11.09.2008
Klasa IIB wyjechała do Hyères we Francji w ramach II międzynarodowej wymiany z Liceum Jean Aicard. My gościliśmy młodych Francuzów z Hyères w kwietniu tego roku.

28.06.2008
Kolejne osiagnięcie naszych uczniów, a właściwie absolwentów!!! Marcelina Hawryszko, Katarzyna Parkitna i Karolina Podlejska, byłe już uczennice kl. IIIA zostały wyróżnione w konkursie na najlepszy przekład literacki z języka francuskiego. Konkurs został zorganizowany dla uczniów Sekcji Dwujęzycznych z Językiem Francuskim w całej Polsce pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, a dotyczył tłumaczenia fragmentu powieści Alexisa CURVERS’a «Le génie de la langue française». Serdeczne gratulacje!!

20.06.2008
Kolejne osiagnięcie naszych uczniów!!! Dominika Rydel z kl. IIA i Tomasz Juchniewicz z kl. IA zostali wyróżnieni za muzykalność na IV Krakowskim Festiwalu Piosenki Francuskiej zorganizowanego przez XXI LO w Krakowie przy współpracy TPPF i Stowarzyszenia nauczycieli PROF EUROPE. Gratulujemy!! Popatrzcie na piękny dyplom.

26.05.2008
Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole zaszczytnych gości, przedstawicieli Ambasady Francji, Liceum Charles de Gaulle'a z Dijon oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Strona polska przedstawiła gościom z Francji polski system szkolnictwa, Francuzi mogli również poznać funkcjonowanie szkolnictwa dwujęzycznego, a także spotkać się z naszymi uczniami i nauczycielami. Program pobytu gości zakończył się lekcją historii przeprowadzoną przez p. Jolantę Rey w klasie IIA na temat Rewolucji Francuskiej.

10.05.2008
Mamy zaszczyt poinformować, iż wśród 10 laureatów „Konkursu Burgundzkiego 2008” znaleźli się 4 nasi uczniowie: Anna Bogusławska, Małgorzata Dudek, Anna Przytula i Jakub Słomka. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

06.05.2008
Nasza maturzystka, Marta Zagórowska (była IIIB), właśnie otrzymała wiadomość o przyznanym jej tytule laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH! To już drugi tytuł laureata dający Marcie indeks AGH. Co ona pocznie z dwoma indeksami? Zazdrościmy takich problemów i szczerze gratulujemy!!

18.04.2008
W dniach 14-21 kwietnia klasa IB gości uczniów z Liceum Jean Aicard w Hyères we Francji w ramach II wymiany między naszymi szkołami. W programie tradycyjnie już francuscy korespondenci poznają dziedzictwo kulturowe Krakowa i Małopolski, jak i zwyczaje polskie i folklor regionu Podhala.

14.04.2008
Kolejny sukces naszej uczennicy w olimpiadzie!! Tym razem w Olimpiadzie Języka Polskiego. Maria Niziołek z klasy IIA została finalistką tego konkursu. Serdecznie Marysi gratulujemy!!!

01.04.2008
Z wielką radością zawiadamiamy, iż uczennica klasy IIIA Katarzyna Borowicz została finalistką Olimpiady Języka Francuskiego uzyskawszy 13 miejsce w Polsce. Kasi serdecznie gratulujemy!!!

01.04.2008
Z radością informujemy, że uczennica klasy IIIb Marta Zagórowska uzyskała tytuł laureata Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych! Od dzisiaj Marta może już się czuć studentką, wystarczy tylko zdać maturę :)) Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - w najbliższą niedzielę 6 kwietnia Marta uczestniczy w finale "Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH" (choć już taki indeks zagwarantował jej tytuł laureata MZM)

31.03.2008
2 kwietnia klasa IIA wyjeżdża na wymianę do Saint Laurent sur Sèvre. Jest to oprócz Orleanu najstarsza wymiana naszego liceum ze szkołą francuską! Coroczne wyjazdy i przyjęcia młodzieży francuskiej odbywaja się od ponad 10 lat!

29.03.2008
15 marca miał miejsce regionalny etap Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej. Mamy zaszczyt powiadomić, iż zdeklasowaliśmy rywali! Kamila Hougardy z klasy IIA zdobyła pierwsze miejsce, Natalia Grzegorzewska z klasy IA - II miejsce, a Justyna Samborska, też z klasy IA, wyróżnienie. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!!

25.03.2008
W piątek, 28 marca br. odbędzie sie w naszej szkole Dzień Frankofonii. Motywem przewodnim jest w tym roku piosenka z krajów frankofońskich. Każda klasa dwujęzyczna liceum i gimnazjum przygotowuje program artystyczny, w którym ma zaprezentować piosenkę, scenkę z życia i prezentację dotyczącą kraju, z którego piosenka ta pochodzi. Prezentacje klas zostaną przedstawione na sali gimnastycznej i poddane ocenie jury. Dla najlepszej prezentacji przewidziano ciekawe nagrody.

25.03.2008
Uczniowie klasy II A Kamila Hougardy i Jakub Niedźwiedzki od jutra będą uczestniczyć w zajęciach w Lycée d'Enseignement Général & Technologique St. Gabriel w St. Laurent s/Sèvre. Jest to tygodniowie stypendium przyznane przez Dyrekcję St Gabriel dla 2 wyróżniających się uczniów z klasy IIA, która w tym roku uczestniczy w tej wymianie i dołączy do dwójki stypendystów już 3 kwietnia.

21.03.2008
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy IIIB naszego liceum Marcie Zagórowskiej przejścia do finału Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" (matematyka). Marta zakwalifikowała się do finału z wynikiem 100% możliwych do uzyskania punktów! Zawody finałowe odbędą się 6 kwietnia na AGH. Trzymajmy kciuki za Martę!

17.03.2008
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy IIA naszego liceum Marii Niziołek przejścia do finału Olimpiady Języka Polskiego. Trzymamy kciuki za finał!!

09.03.2008
Od środy 5 marca 2008 gościmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Cheadle and Marple Sixth Form College ze Stockport (Wielka Brytania). Zostaną u nas do niedzieli 16 marca. Przebywają w Krakowie w ramach realizacji projektu Comenius pt "Młodzi wobec historii i tradycji" realizowanego z klasą IIB naszego liceum. Szczegółowe informacje i relacje z każdego dnia pobytu znajdują się tutaj.

01.03.2008
Właśnie się dowiedzieliśmy, iż Katarzyna Borowicz z klasy IIIA oraz Karolina Rusinek z klasy IA zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy wysokiego miejsca!!

17.02.2008
Troje uczniów klasy III B naszego liceum zakwalifikowało się do etapu drugiego olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" (matematyka). Są to: Marta Zagórowska, Bartłomiej Golis i Wojciech Toboła. Gratulujemy!

14.02.2008
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III B dwujęzycznej matematyczno - przyrodniczej naszego liceum Marta Zagórowska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego (ostatniego) Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych. Etap ten będzie miał miejsce dnia 15 marca 2008r. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

22.01.2008
Uczniowie klasy IIIA naszego liceum wraz z uczniami 9 pozostałych szkół dwujęzycznych w Polsce, wzięli udział w konkursie "Alph Art" - polskiej edycji festiwalu na najlepszy komiks francuskojęzyczny w Angoulême, który odbył się w ubiegłą sobotę 20 stycznia w Instytucie Francuskim. O szczegółach można przeczytać na stronie sekcji dwujęzycznej.

22.01.2008
15 stycznia 2008 piątka uczniów naszego liceum (z II B i I B) wraz z dwoma nauczycielami: p. U.Adamską i p. J. Rey poleciała do Stockport ( koło Manchesteru, Wielka Brytania) na pięciodniową wizytę roboczą związaną z projektem Comenius "Młodzi wobec historii i tradycji". Koordynatorzy pięciu grup polskich pracowali z koordynatorami angielskimi nad dopracowaniem szczegółów realizacji projektu. Wizyta przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Pełni zapału do pracy nad projektem wróciliśmy wszyscy do Polski wieczorem w sobotę 19 stycznia. Przygotowujemy się teraz do przyjazdu całej grupy angielskiej (23 uczniów i 4 nauczycieli) w marcu!

16.01.2008
Mamy zaszczyt poinformować, iż 7 osób z naszej szkoły przeszło do etapu ustnego Olimpiady Języka Francuskiego. Są to: Iga Bernacka i Paulina Kowalczyk z kl. IIIB, Kasia Borowicz, Paweł Król, Ewa Kunicka i Kamila Pyla z kl. IIIA oraz Karolina Rusinek z kl. IA. Gratulujemy!!

21.12.2007
Dnia 19 grudnia 2007r w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród i dyplomów za osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2006/2007. Z naszego liceum zostały zaproszone finalistki Olimpiady Języka Francuskiego - Karolina Podlejska i Lucyna Adamska oraz ich nauczyciele Ewa Konsek i Mariusz Krysa. Wyróżnionym uczennicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!!

10.12.2007
Z przyjemnością oznajmujemy, iż 16 uczniów naszego liceum dostało się do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego. Tutaj można zobaczyć listę zakwalifikowanych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!

07.12.2007
Z przyjemnością oznajmujemy, iż Paweł Król z klasy IIIA naszego liceum dostał się do II etapu Olimpiady Historycznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!!

04.12.2007
Kolejny projekt programu Socrates Comenius będzie realizowany w naszym liceum! W tym tygodniu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z Agencji Narodowej w Warszawie o akceptacji projektu zatytułowanego "Młodzi wobec historii i tradycji". Jest to projekt dwustronny, polegający na dwuletniej współpracy i wymianie młodzieży ze szkołą Cheadle & Marple Sixth form College ze Stockport w Wielkiej Brytanii. Na 166 projektów zgłoszonych z całej Polski, zgodę na realizację otrzymały tylko 24 szkoły - w tym nasza, jako jedyna z Krakowa (na 7 zgłoszonych). Przystępujemy zatem do realizacji projektu!

03.12.2007
Dziś w szkole odbyło się spotkanie maturzystów z klas dwujęzycznych z panią Rachel Guyet z Instytutu Nauk Politycznych Science - Po z Dijon, która zachęcała naszą francuskojęzyczną młodzież do wzięcia udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie Science-Po po francusku.

23.11.2007
Dziś odbył sie I etap XXXI Olimpiady Języka Francuskiego. Swoich sił spróbowało 36 uczniów z wszystkich 6 klas dwujęzycznych naszego liceum. Czekamy teraz na wyniki by o nich napisać. Za naszych uczniów trzymamy kciuki!!

10.11.2007
Wczoraj uczniowie klasy IIA naszego liceum pod opieką pani prof. Jolanty Rey uczcili obchody Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada 1918 roku organizując uroczystą akademię, w której historia mieszała się z teraźniejszością!! Akademię uświetniły bowiem występy naszych uzdolnionych uczniów oraz wspólne patriotyczne śpiewanie wraz z Marią Lamers i muzykami z Piwnicy św. Alberta.

11.10.2007
Uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają na międzyklasową wycieczkę na Litwę. Życzymy im wielu wrażeń!!

10.10.2007
W najbliższych dniach klasa IIA będzie gościła uczniów Lycée Saint Gabriel z Saint Laurent sur Sèvre we Francji w ramach corocznej, 15 już wymiany między naszymi szkołami.

03.10.2007
W dniu 12 pazdziernika 2007r. o godzinie 14 odbedzie sie uroczyste slubowanie pierwszych klas oraz klasy zerowej liceum.

11.09.2007
W danich 14-24 września 2007 klasa IIIA wyjeżdża do Hyères we Francji w ramach drugiej części wymiany z Lycée Jean Aicard. Pierwsza część tej wymiany odbyła się w kwietniu tego roku.

12.04.2007
Przedstawiamy listę uczniów otrzymujących stypendium Rady Regionalnej Burgundii, władz samorządowych Miasta i Aglomeracji Dijon oraz Liceum Europejskiego im. Ch. De Gaulle'a w Dijon na rok szkolny 2007/2008. Naszym stypendystom gratulujemy sukcesu!!

11.04.2007
Z radością oznajmujemy, iż Lucyna Adamska i Karolina Podlejska zostały finalistkami XXX Olimpiady Języka Francuskiego. Karolina zajęła 12 miejsce w Polsce!!! Serdecznie gratulujemy!!

03.04.2007
Dziś naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Europejskiego Liceum Charles de Gaulle'a w Dijon, współorganizatora Konkursu Rady Burgundii. Dyrektor złożył na ręce uczniów klasy IIA, z którymi sie spotkał, gratulacje dla wszystkich uczniów szkoły za wysoki poziom języka francuskiego oraz pogratulował naszym nauczycielom sukcesów dydaktycznych.

01.04.2007
Uczniowie z klas "delfowskich" wyjechali na wymianę do Ciney w Belgii. Zazdrościmy im, a po powrocie spodziewamy się szczegółowego sprawozdania!!!

29.03.2007
Oto lista uczniów zakwalifikowanych do części ustnej "Konkursu Burgundzkiego 2007" o stypendium do Liceum Europejskiego im. Ch. de Gaulle w Dijon na rok szkolny 2007/2008. Nieskromnie przekazujemy, iż na 15 osób zakwalifikowanych, aż 11 to uczniowie ZSO nr 7 !!! Felicitations!!

23.03.2007
Od 24 do 30 marca odbędzie się wymiana klasy I A z Pontcharra.Wszystkie informacje dostępne tutaj

15.03.2007
Ten rok szkolny obfituje w sukcesy naszych uczniów. Tym razem jest nam szczególnie miło, gdyż jest to sukces międzynarodowy!!! Nasza uczennica Julia Janikowska z kl. IIIB została laureatką zajmując II lokatę w Międzynarodowej Olimpiadzie Nauk Politycznych w Dijon. Gratulujemy Julii tak dobrej orientacji w polityce europejskiej!!

11.03.2007
Kolejny sukces naszych uczennic!! Kamila Hougardy z kl. IA oraz Magdalena Żelazko z klasy wstępnej zakwalifikowały się do finału Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Naszym finalistkom gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

09.03.2007
Jest nam niezmierne miło poinformować, iż dwie uczennice naszego liceum: Lucyna Adamska z kl. IIIA oraz Karolina Podlejska z kl. IIA zakwalifikowały się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego. Etap centralny odbędzie się w Warszawie. Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki!!!

12.02.2007
Korsykanie w gościnie u uczniów XVII LO!
Wymiana klasy IB z Lycée Fesch i Lycée Laetitia Bonaparte w Ajaccio. We wtorek, 6 lutego 2007 o godzinie 17.40 przyleciała do Pyrzowic grupa licealistów z Korsyki, których serdecznie powitaliśmy pod naszą szkołą około 20.00 transparentem "Bienvenue à Cracovie!". W wymianie pomiędzy dwiema szkołami z wyspy i XVII LO uczestniczy 27 uczniów francuskich, 25 uczniów klasy IB, 3 uczniów klasy IIC oraz profesorowie. Po gorącym przywitaniu wszyscy uczniowie wraz ze swoimi korespondentami rozjechali się do domów - zapewne wypocząć! Wymiana będzie trwała 7 dni. Tutaj można zobaczyć zdjęcia z przyjazdu grupy a tutaj sprawozdanie z wymiany.

22.12.2006
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów uczniom i nauczycielom wyróżnionym za sukcesy w olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2005/2006. Z przyjemnością informujemy, iż troje naszych uczniów, w tym roku juz dndentów, wraz z nauczycielami zostało wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Krakowa. Są to Anna Bednarek i Anna Anielska - finalistki Olimpiady z Języka Francuskiego oraz Zdzisław Skupień - finalista Olimpiad z Języka Francuskiego i Języka Polskiego. Opiekunami naszych uczniow byli pani Ewa Konsek oraz pani Anna Szumowska-Chudzińska. Nauczycielom i uczniom serdecznie gratulujemy!!! Tutaj można zobaczyć zdjęcia z tej uroczystości.

07.12.2006
Odbył się konkurs historyczny. Zwyciężyła klasa IIC. Tutaj można zobaczyć fotoreportaż z konkursu.

04.12.2006
Odbywa się konkurs na logo szkoły. Szczegóły tutaj

01.12.2006
Lista osób dopuszczonych do II etapu Olimpiady Języka Francuskiego oraz informacje dotyczące organizacji i terminu II etapu Olimpiady. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

28.11.2006
Organizowana jest wymiana klas licealnych z Belgami.

20.09.2006
Stąd można pobrać Organizacja roku szkolnego liceum na rok 2006/2007dla rodziców
i uczniów
statut ZSO nr 7
organizacja roku
szkolnego 2012/2013
dni wolne od zajęć
zwolnienie
usprawiedliwienie
plany nauczania
podręczniki
kalendarium maturalne
oferta edukacyjna
rekrutacja
Rzecznik Praw Dziecka RP


 
Wszelkie prawa zastrzeżone - ZSO7.pl 2008-2012