oferta edukacyjna

Planetarium
    W dniach 10 - 13 marca 2009 zapraszamy na zwiedzanie planetarium zainstalowanego w naszej szkole przez Konsulat Francji w Krakowie.
    Zwiedzanie planetarium jest bezpłatne. W przypadku dużych grup prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu w sekretariacie szkoły pod numerem tel. (012) 637-08-97

PLANETARIUM

Z okazji, ogłoszonego przez UNESCO, Międzynarodowego Roku Astronomii, Instytut Francuski w Krakowie zaproponował francuskim instytucjom kulturalnym w Polsce tournée planetarium z Palais de la Découverte w Paryżu. Kraków jest pierwszym miastem, w którym odbywa się prezentacja planetarium.

Planetarium Cosmodysée II to dmuchana kopuła o 5-metrowym promieniu, do której może jednorazowo wejść na pokaz 15 osób. Wewnątrz kopuły wyświetlane są projekcje sfer niebieskich, planet, które można dostrzec gołym okiem na półkuli południowej i północnej, gwiazdy, księżyc (specjalistyczny sprzęt pozwala ukazać różne jego fazy), Droga Mleczna, linie południka i równika niebieskiego. System projekcji jest zainstalowany na ruchomej podstawie, co umożliwia projekcję całego sklepienia niebieskiego widocznego z Ziemi. Niebo i jego tajemnice zawsze fascynowały ludzi. Możemy je nieco lepiej poznać przychodząc do planetarium, gdzie usiądziemy w ciemnym namiocie, by po chwili zostać otoczonym przez gwiazdy, planety i inne zjawiska nieba.

Sébastien Fontaine z Palais de la Découverte, paryskiej instytucji wyspecjalizowanej w popularyzacji osiągnięć naukowych przyjechał do Krakowa, by przygotować animatorów, którzy prowadzą pokazy w planetarium w 6 miastach Polski  (od marca do maja 2009 roku) : w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, Łodzi.

szkolnego 2010/2011
oferta edukacyjna