Oferta Edukacyjna
Oferta edukacyjna XVII Liceum Ogólnokształcącego
im. Młodej Polski w Krakowie, ul. Złoty Róg 30
na rok szkolny 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 zapraszamy do następujących klas:

Przedmioty wiodące

Języki obce

0”

Klasa wstępna dwujęzyczna z językiem francuskim

Język francuski

Klasa wstępna z językiem francuskim - W klasie wstępnej realizuje się 20 godzin j. francuskiego tygodniowo w podziale na grupy. Ponadto na lekcjach matematyki (2 godz. tygodniowo) wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne w języku francuskim. Uczniowie mają również zajęcia z j. polskiego (2 godz.), wf (3godz.) i 1 godzinę z wychowawcą. Organizowana jest wymiana z liceami we Francji i Belgii oraz liceum dwujęzycznym na Węgrzech. Uczniowie kontynuują naukę w klasie pierwszej dwujęzycznej: humanistycznej lub matematyczno- przyrodniczej.

IA

Klasa dwujęzyczna
z językiem francuskim,
z rozszerzoną historią i geografią
(historia, geografia - nauczane dwujęzycznie)

lub rozszerzoną matematyką i biologią
(matematyka, biologia - nauczane dwujęzycznie).

Język francuski obowiązkowy, drugi język angielski, włoski (do wyboru przez ucznia)

Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka i biologia lub geografia i historia. J. francuski nauczany jest na poziomie dwujęzycznym w wymiarze 6 godzin tygodniowo także z lektorem i ma na celu przygotowanie uczniów do matury dwujęzycznej oraz certyfikatu Ambasady Francji. Przedmioty nauczane dwujęzycznie to historia i geografia lub matematyka i biologia. Absolwenci mogą zdawać w/w przedmioty na maturze na poziomie dwujęzycznym . Uczniowie uczestniczą w wymianach ze szkołami z krajów francuskojęzycznych i Konkursie Burgundzkim. Najlepsi kontynuują naukę w liceum w Dijon. Uczniowie spoza Gimnazjum nr18 rekrutowani są po zdaniu egzaminu z j. francuskiego.

IB

Historia, język polski, język angielski

Język angielski obowiązkowy, język francuski, język włoski
(do wyboru przez ucznia)

Klasa dziennikarska z rozszerzonym językiem polskim, historią i językiem angielskim . Prowadzone są zajęcia z dziennikarstwa. Uczniowie biorą udział w warsztatach dziennikarskich i unijnych projektach. Tworzą własny portal internetowy, uczestniczą w spotkaniach z ludzmi mediów.

IC

Język angielski, matematyka, geografia

Język angielski obowiązkowy, język francuski, język włoski (do wyboru przez ucznia

Klasa turystyczno-ekonomiczna z rozszerzoną geografią, matematyką i językiem angielskim, do wyboru włoskim lub francuskim, z zajęciami z podstaw ekonomii i dodatkowym przedmiotem funkcjonowania w biznesie. Uczniowie przygotowują wyjazdy krajowe i zagraniczne. Corocznie biorą udział w spotkaniach z konsulem lub przedstawicielem USA w języku angielskim w ramach dni Anglofonii.

ID

Język angielski, chemia, biologia

Język angielski obowiązkowy, język francuski, język włoski
(do wyboru przez ucznia)

Klasa medyczna z rozszerzonym językiem angielskim, biologią i chemią. Dodatkowo uczniowie poznają język angielski z elementami słownictwa medycznego oraz wprowadzenie do języka łacińskiego.

Zalety naszej szkoły to między innymi:

· wyjątkowość oferty – nauczanie dwujęzyczne polsko-francuskie prowadzone jest jedynie w 10 liceach w całej Polsce, nasze liceum jest jedynym takim liceum w Małopolsce
· współpraca z Ambasadą Francji, Konsulatem Francuskim i Instytutem Francuskim w Krakowie
· miła atmosfera
· jednozmianowość (lekcje zaczynają się w godzinach rannych)
· organizacja licznych wymian językowych – do tej pory nasi uczniowie brali udział w wymianach ze szkołami w St Laurent sur Sevres, Orleanie, Echirolles, Grenoble, Meylan, Hyères, Pontcharra, Calais, Ribeauvillé (Francja), w Ajaccio (Korsyka), w Ciney, Theux, Kain (Belgia), w Budapeszcie (Węgry)
· organizacja projektów unijnych Comenius
- 2003 – Francja,
- 2003-2005 – Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia,
- 2007-2009 – Wielka Brytania
· wyjazdy integracyjne dla klas pierwszych połączone z zajęciami prowadzonymi przez psychologów (w klasach dwujęzycznych również przez romanistów)
· 100-procentowo zdana matura
· doskonałe wyniki z matury dwujęzycznej
· organizacja licznych wyjazdów zimowych na narty i snowboard
· zajęcia WF-u organizowane na ściance wspinaczkowej, na basenie
· liczne wyjścia na spektakle teatralne (również wyjazdy na festiwale teatralne do innych miast)
· organizacja Dnia Frankofonii i poszerzanie wiedzy na temat kultury krajów frankofońskich
· możliwość udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę
· nasze liceum jest szkołą ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
· szkoła współpracuje z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego i Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego (uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników tych uczelni).

Wyposażenie naszej szkoły:

· pracownie specjalistyczne (językowe - multimedialne, biologiczna - multimedialna, historyczna - multimedialna, matematyczna, geograficzna, polonistyczna)
· dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
· biblioteka szkolna ogólna – centrum multimedialne dla uczniów
· biblioteka francuska – stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
· projektory multimedialne, laptopy, tablica interaktywna „Smart Board” – do prowadzenia lekcji multimedialnych
· stołówka
· sklepik szkolny
· szatnia
· monitoring
· sala gimnastyczna, siłownia, boiska szkolne.

Dyrekcja XVII LO zastrzega sobie możliwość zmiany szczegółów oferty w zależności od wyników rekrutacji.

Serdecznie zapraszamy!!

szkolnego 2011/2012