Gala finałowa

23 marca 2012 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa, będąca ukoronowaniem obchodów Roku Jubileuszowego XX - lecia sekcji dwujęzycznej z językiem francuskim w ZSO nr 7 w Krakowie.

Naszą Galę zaszczycili swą obecnością znamienici goście:
pan Alain Schneider - Wicekonsul i zastępca Dyrektora Instytutu Francuskiego w Krakowie, ściśle współpracujący z krakowską sekcją dwujęzyczną w ramach patronatu, jaki nad jej funkcjonowaniem roztacza Ambasada Francji w Polsce,
pani Marie Dehout - lektorka języka francuskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim, reprezentująca Delegaturę Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i regionu Walonii, od wielu lat wspomagającą działalność sekcji dwujęzycznej poprzez zapewnienie lektorów belgijskich i pomoc materialną,
prof. UP , dr hab. Roman Malarz - Prorektor UP ds. Studenckich i Współpracy z Oświatą, w imieniu gospodarzy spotkania,
pan Mieczysław Noworyta - były kurator Oświaty w Krakowie, inicjator utworzenia sekcji dwujęzycznej w XVII Liceum Ogólnokształcącym,
pani Apolonia Iwańska - Dyrektor XVII LO im Młodej Polski, inicjatorka powstania sekcji dwujęzycznej,
pani Ewa Rużyło-Malarz - była wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, przez wiele lat sprawująca pieczę nad sekcją dwujęzyczną ZSO nr 7 z ramienia Kuratorium,
pan Bogdan Smok - Przewodniczący Rady Dzielnicy VI Bronowice, na której terenie znajduje się szkoła, pan Waldemar Janusz - Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Dzielnicy VI Bronowice,
pani Anna Arlet-Krzemień - przedstawicielka Księgarni Francuskiej Edukator, będącej fundatorem nagród w rozmaitych konkursach francuskojęzycznych organizowanych przez sekcję,
pan Axel de Vreese - reżyser belgijski współpracujący kołem teatralnym naszej szkoły,
ksiądz Józef Caputa - proboszcz Parafii św. Wojciecha, na której terenie znajduje się szkoła,
pani Monika Kozień-Królikowska - Przedstawicielka Szkolnej Rady Rodziców ZSO nr 7,
pani Urszula Nowak - dziennikarka Radia Alfa i absolwentka klasy dwujęzycznej w naszej szkole, byli nauczyciele, rodzice uczniów oraz absolwenci.

W czasie uroczystości Przewodniczący Rady Dzielnicy VI Bronowice pan Bogdan Smok wręczył medale z okazji XX - lecia powstania dzielnic Miasta Krakowa. Otrzymali je m.in. Dyrektor ZSO nr 7, pani Barbara Chmura, pani mgr Anna Szumowska-Chudzińska - wieloletnia nauczycielka języka polskiego, której staraniom XVII LO zawdzięcza imię Młodej Polski, pani Jeanine Vernhes - emerytowana nauczycielka francuska, od wielu lat wspierająca pracę sekcji dwujęzycznej, a także przedstawiciele zagranicznych instytucji wspierających sekcję dwujęzyczną: Konsulatu Francji i Instytutu Francuskiego oraz Delegatury Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i regionu Walonii.

Podczas Gali zaprezentowana została dwudziestoletnia działalność naszej sekcji. Prowadzący ją uczniowie pokazali ogromną skalę zaangażowania wszystkich związanych z nią nauczycieli, uczniów, absolwentów i sympatyków. Goście w swych przemowach przypomnieli początki sekcji, przywołano też liczne sukcesy uczniów w rozmaitych konkursach nie tylko francuskojęzycznych. Uczniowie przedstawili film, zrealizowany własnymi siłami i świetnie oddający atmosferę panującą w naszej szkole. Wystąpili również licealiści związani z kołem teatralnym, ich francuskojęzyczny spektakl pełen był ekspresji.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie na tę tak ważną dla nas uroczystość i za dzielenie z nami ogromnych wzruszeń, które wywołała.

Zapraszamy za 20 lat!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakładce GALERIA na lewym pasku.

szkolnego 2011/2012
dni wolne od zajęć